17
Nov

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ساخت در ترکیه

علت اینکه افراد چرا و از چه روش‌هایی به سرمایه گذاری در ترکیه اقدام می‌کنند را در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار خواهیم داد. کشور ترکیه از موقعیت استراتژیک جغرافیایی بسیار مناسبی برخوردار است چرا که شاه‌راه اصلی اتصال اروپا و آسیا می‌باشد. این کشور در سال 2016 به جهت افزایش رشد اقتصادی خود اقدام به جذب سرمایه گذاران خارجی از طریق ارائه ویزای سرمایه گذاری نمود.

سرمایه گذاری در ترکیه

در سال‌های اخیر قوانین جدید سرمایه گذاری در ترکیه، شرایطی را فراهم کرده است که باعث شده بسیاری از سرمایه گذارها از اقصی نقاط جهان به ویژه ایران، ترکیه را به عنوان مقصد سرمایه گذاری خود انتخاب ‌کنند.

سرمایه گذاری در ترکیه با توجه به اقتصاد پر رونق و همچنین ثبات اقتصادی این کشور سبب شده است که سرمایه گذاران، بالاترین حد سودآوری را داشته باشند.

ترکیه مکانی جذاب برای تجارت و سرمایه گذاری برای ایرانیان

ترکیه به عنوان نامزد عضویت در اتحادیه اروپا مطرح شده است، چرا که این کشور با بسیاری از استانداردها و قوانین و مقررات اتحادیه اروپا مطابقت دارد. استانداردهای بالای این کشور به همراه اصلاح قانون گذاری و مشوق‌های سرمایه گذاری باعث شده است که ترکیه به مکانی جذاب برای تجارت و سرمایه گذاری نزد ایرانیان تبدیل شود.

در کنار استقبال کشور ترکیه از سرمایه گذاران خارجی، قوانینی وجود دارد که سرمایه گذاران باید به آنها توجه لازم را داشته و همواره به خاطر داشته باشند که سرمایه گذاری در یک کشور خارجی ریسک‌های خاص خود را دارد.

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ساخت در ترکیه 100% تضمینی

ترکیه سیزدهمین اقتصاد برتر دنیا

طبق آمار، کشور ترکیه سیزدهمین اقتصاد برتر دنیا لقب گرفته است. کشور ترکیه در حال حاضر ارزان‌ترین بازار را در دنیا دارا می‌باشد. هزینه خرید ملک در ترکیه به مراتب نسبت به اروپا پایین‌تر است. به همین علت برای سرمایه گذاران خارجی به خصوص ایرانیان فرصت بسیار خوب و مناسبی است.

اقتصاد موفق و همچنین ثبات اقتصادی پایدار کشور ترکیه در طی سالیان اخیر، منجر به افزایش اعتماد سرمایه گذاران خارجی شده است. یکی دیگر از جذابیت‌های اقتصادی برای سرمایه گذاری در این کشور پایین بودن مالیات است. همانطور که پیداست و مسلم است، هرچقدر مالیات در یک کشور پایین‌تر باشد، سود سرمایه گذاری در آنجا بیشتر خواهد بود.

روش‌های سرمایه گذاری در کشور ترکیه

قبل از اینکه بخواهید در کشور ترکیه سرمایه گذاری کنید باید از مواردی که می‌توانید بر روی آن سرمایه گذاری انجام دهید آگاهی پیدا کنید. در ادامه شما را با این موارد آشنا خواهیم نمود.

 • ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب و کار در ترکیه

اولین روشی که می‌خواهیم به بررسی آن بپردازیم راه‌اندازی یک کسب و کار پرسود و پربازده در کشور ترکیه است. قانون سرمایه گذاری مستقیم خارجی ترکیه (FDL) این امکان را به سرمایه گذاران خارجی می‌دهد تا حقوق و تعهدات یکسانی نسبت به افراد بومی این کشور داشته باشند. به این ترتیب سرمایه گذاران خارجی می‌توانند هرگونه شرکتی را که در قانون تجارت ترکیه ثبت شده است تأسیس نمایند.

با توجه به توریستی بودن این کشور و علاقه مردم ترکیه به کافه و رستوران گردی، راه اندازی یک کافه یا رستوران می‌تواند فکر خوبی باشد.

سرمایه گذاران خارجی همچون افراد بومی ترکیه امکان تأسیس 5 نوع شرکت را دارا می‌باشند که در ذیل برای شما ذکر کرده‌ایم:

 • شرکت سهامی (JSC)
 • شرکت با مسئولیت محدود (LLC)
 • شرکت تعاونی
 • شرکت جمعی
 • شرکت فرماندهی
 • خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت

در چند سال اخیر خرید ملک و مستغلات در ترکیه بسیار پرطرفدار بوده و با استقبال ویژه‌ای روبرو شده است. یکی از مزایای استفاده از این روش اخذ تابعیت ترکیه است. سرمایه گذار می‌بایست ملکی به ارزش 250،000 دلار در ترکیه خریداری نماید. شخصی که برای سرمایه گذاری در ترکیه اقدام به خرید ملک می‌نماید، این امکان برای همسر و فرزندان او نیز وجود دارد که تابعیت ترکیه را دریافت نمایند.

دریافت تابعیت از طریق خرید ملک در ترکیه بصورت مادام‌العمر است که حتی به فرزندان تازه متولد شده‌ی شخص سرمایه گذار نیز تعلق می‌گیرد.

 • بازار فروش پوشاک و نساجی

کشور ترکیه بعد از کشور چین بزرگ ترین بازار پوشاک و نساجی جهان را در اختیار دارد. کیفیت، مواد اولیه غنی، تأمین نیازهای ویژه، انعطاف پذیری و مزیت موقعیت جغرافیایی ترکیه برای ارتباط با تقاضای عمده اروپا و خاورمیانه، همه و همه فاکتورهایی هستند که سرمایه گذاری در صنعت پوشاک و نساجی را رونق می‌دهند.

 • انرژی و منابع طبیعی

انرژی یک مقوله بسیار پراهمیت برای تمام فعالیت‌های اقتصادی است. در حال حاضر ترکیه با کسری انرژی بالغ بر 130 میلیارد دلار مواجه است که انتظار می‌رود برای حل مشکل کسری بودجه در این زمینه سرمایه گذاری کند. انگیزه و علاقه‌ی ترکیه برای همکاری با سرمایه گذاران در زمینه انرژی و منابع طبیعی انکار ناپذیر است و می‌تواند یک سود کاملاً دو طرفه حاصل شود.

سرمایه گذاران می‌توانند برای سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف انرژی و منابع طبیعی از قبیل برق، آب، باد، خورشیدی، گاز طبیعی، انرژی زیستی و انرژی زمین گرمایی از مشوق‌هایی که در ادامه برای شما آورده‌ایم استفاده نمایند:

 • استثناء مالیات بر ارزش افزوده
 • معافیت گمرکی
 • تخفیف مالیاتی 40 درصدی
 • سهم کارفرما از مشارکت‌های تأمین اجتماعی به مدت 7 سال
 • پشتیبانی بهره تا حداکثر 700،000 لیر
 • خرید اوراق قرضه و سهام

کشور ترکیه برای پیشرفت در زمینه اقتصاد، طرح اوراق قرضه و سهام را تصویب کرد. در این نوع سرمایه گذاری می‌بایست حداقل مبلغ 500 هزار د لار آمریکا، سهام خریداری نمایید. در این روش سرمایه گذاری می‌توانید اقامت کشور ترکیه را دریافت کنید.

یکی از شروط اصلی در این نوع سرمایه گذاری، نگهداری اوراق خریداری شده به مدت 3 سال است که اگر کمتر از این میزان باشد اقامت کشور ترکیه به سرمایه گذار خارجی تعلق نمی‌گیرد. سرمایه گذاری در بخش اوراق قرضه و سهام زیر نظر وزارت امور خارجه و وزارت صنایع ترکیه صورت می‌پذیرد.

مزایای سرمایه گذاری در کشور ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه مزیت‌های بسیار خوبی برای فرد سرمایه گذار و خانوده او به همراه خواهد داشت. در ادامه می‌خواهیم به این مزیت‌ها بپردازیم و آنها را برای شما مخاطبان گرامی شرح دهیم:

 • پاسپورت ترکیه بسیار معتبر بوده و در فهرست 20 پاسپورت برتر دنیا قرار دارد. اعتبار پاسپورت این کشور 10 ساله می‌باشد و تمدید آن نیز به صورت مادام‌العمر انجام می‌پذیرد.
 • الزامی برای حضور فیزیکی شخص سرمایه گذار در کشور ترکیه نمی‌باشد.
 • فرد سرمایه گذار امکان سفر به 148 کشور جهان و 26 کشور منطقه شنگن را بدون دریافت ویزا خواهد داشت.
 • بهره‌مندی از خدمات درمانی و تحصیلی در ترکیه برای تمام اعضای خانواده‌ی فرد سرمایه گذار به صورت رایگان امکان‌پذیر است.
 • افرادی که دارای دو یا چند تابعیت هستند می‌توانند تابعیت کشور ترکیه را نیز داشته باشند. کشور ترکیه به تبعیت از قانون مضاعف یا دو تابعیتی، الزامی برای ترک تابعیت قبلی افراد خارجی قائل نمی‌شود.
 • شرکت در دوره خدمت سربازی برای شخصی که از طریق سرمایه گذاری اقدام به تابعیت کشور ترکیه می‌نماید، الزامی وجود ندارد.

گروه معماری ssstudio همراه شماست در سرمایه گذاری در ترکیه با مشارکت در ساخت ملک با هر مقدار سرمایه
سود ت ضمیی 100 %کل سرمایه
اخذ اقامت
ارائه تظامین
شرایط را از ما بخواهید بهترین موقعیت برای هم اخذ اقامت و هم سرمایه
گذاری با سود قطعی حداقل 90 %کل سرمایه.
همکاری مابین شرکت سازنده ایرانی و ترکیه ای
ب رای آگاهی از جزئیات با ssstudio تماس بگیرید.
دفتر تهران:ولنجک
دفتر کرج:کرج طالقانی شمالی
دفتر استانبول:Cad Büyükdere

آدرس ایران : کرج طالقانی شمالی خیابان بخشداری ساختمان مهدی طبقه پنجم واحد۲۹

تلفن تماس :02632401837

آدرس ترکیه : Yakuplu, Hürriyet Blv, 34524 Beylikdüzü/İstanbul

تلفن تماس : 905418856333